Sarbinowo - co robić, co zwiedzać, jak dojechać?

Sarbinowo

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Znajduje się ono w odległości ok. 2km od miejscowości Chłopy. To niewielka miejscowość, o typie letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w pobliżu.

Co warto zobaczyć w Sarbinowie? PLAŻA 

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, strzeżone plaże. Latem na ich piaskach odpoczywa dużo Turystów Sarbinowa. Dodatkowo, w sezonie, rozkładane są dmuchane atrakcje, które są świetną atrakcją dla dzieci. 

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ 

W centrum Sarbinowa znajduje się XIX - wieczny kościół, który jest jedną z bardziej popularnych w tym miejscu atrakcji z kategorii zabytków. Kościół ten zachwyca swoją budową. Jego głównym atutem są przepiękne witraże, które są warte zobaczenia. 

PROMENADA NADMORSKA

W 1910 roku w Sarbinowie podjęto decyzję o wzmocnieniu plaży. Ze względu na to stworzono betonowy mur, aby zatrzymać proces niszczenia plaży przez morskie fale. Po latach mur stał się fundamentem do stworzenia w tym miejscu promenady. 

ZABYTKOWA CHAŁUPA 

Zabytkowa chałupa w Sarbinowie została wybudowana w 1804 roku. Jej konstrukcja to typ chaty szachulcowej z popularnego do budownictwa w tamtym czasie drewna dębowego. Dach obiektu pokryty został trzciną. Wnętrze chałupy jest przykładem typowej chałupy rybackiej. To świetna atrakcja, aby poznać trochę historii miejscowości nadmorskich. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0