Sarbinowo

Sarbinowo

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Znajduje się ono w odległości ok. 2km od miejscowości Chłopy. To niewielka miejscowość, o typie letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w pobliżu.

Co warto zobaczyć w Sarbinowie?
PLAŻA 

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, strzeżone plaże. Latem na ich piaskach odpoczywa dużo Turystów Sarbinowa. Dodatkowo, w sezonie, rozkładane są dmuchane atrakcje, które są świetną atrakcją dla dzieci. 

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ 

W centrum Sarbinowa znajduje się XIX - wieczny kościół, który jest jedną z bardziej popularnych w tym miejscu atrakcji z kategorii zabytków. Kościół ten zachwyca swoją budową. Jego głównym atutem są przepiękne witraże, które są warte zobaczenia. 

PROMENADA NADMORSKA

W 1910 roku w Sarbinowie podjęto decyzję o wzmocnieniu plaży. Ze względu na to stworzono betonowy mur, aby zatrzymać proces niszczenia plaży przez morskie fale. Po latach mur stał się fundamentem do stworzenia w tym miejscu promenady. 

ZABYTKOWA CHAŁUPA 

Zabytkowa chałupa w Sarbinowie została wybudowana w 1804 roku. Jej konstrukcja to typ chaty szachulcowej z popularnego do budownictwa w tamtym czasie drewna dębowego. Dach obiektu pokryty został trzciną. Wnętrze chałupy jest przykładem typowej chałupy rybackiej. To świetna atrakcja, aby poznać trochę historii miejscowości nadmorskich. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00