Chłopy - gdzie leżą, jak dojechać, co warto zobaczyć, co robić?

Chłopy

Chłopy są małą, nadbałtycką wsią, usytuowaną na wschód od Ustronia Morskiego, pomiędzy Sarbinowem a Mielnem. Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. 

Co warto zobaczyć w Chłopach? PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziela pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morską bryzą, ale też sosnami.

PRZYSTAŃ RYBACKA 

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO 

Na terenie miejscowości Chłopy znajduje się nadmorskie molo, którego długość wynosi 90 metrów. Spacerując po jego deskach można zachwycić się cudownym, morskim widokiem. Dodatkową atrakcją tego miejsca są ławeczki, na których można odpocząć, pooddychać świeżym, powietrzem z dużą zawartością odżywczego jodu. 

ESCAPE ROOM - SKARB PIRATA ( ul. Kapitańska 25 i 53, tel. 885 614 301)

Pokój pełen zagadek i nierozwiązanych łamigłówek znajduje się również w Chłopach! To właśnie tutaj zamknięci w jednym pomieszczeniu mamy 60 minut, aby się z niego wydostać. Atrakcja stała się świetnym spędzeniem czasu, na przykład w deszczowy dzień. 

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA

Na terenie tej nadmorskiej miejscowości znajduje się ścieżka, która została zaopatrzona w tablice, na których przedstawione zostały historyczne fakty o Chłopach. Największym zainteresowaniem cieszy się mapa, która opisuje te miejscowość za czasów 1930 roku. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0