Ustronie Morskie - gdzie się znajdują, jak dojechać?

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie jest położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych, ponad stumetrowe molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif i przystań rybacka to atuty tej miejscowości. Co roku organizowanych jest tutaj wiele imprez kulturalnych i sportowych.

Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim? STARE DĘBY

Najstarsze dęby w Polsce rosnące niedaleko Ustronia Morskiego to "Bolesław" - 800 lat i "Warcisław" - 640 lat. Do tych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny z Ustronia Morskiego. To bardzo ciekawa atrakcja, która nie jest popularna, więc warto odwiedzić te miejsce.

MOLO SPACEROWE

W Ustroniu Morskim utworzone zostały dwa mola spacerowa. Oba obiekty obejmują długość około 100 metrów. Jedno z nich znajduje się w pobliżu przystani rybackiej, drugie zaś pomiędzy ulicą Ku Morzu oraz ulicą Nadbrzeżną. W tej miejscowości jest również dostępne prywatne molo, którego długość wynosi 400 metrów. 

PRZYSTAŃ RYBACKA 

Przystań rybacka w tej miejscowości jest wyposażony w wyciąg liniowy. Rano na wody Bałtyku wypuszczone są kutry rybackie. Następnie po południu, lub wieczorem są one wciągane z powrotem na plaże. Wszystko za pomocą wyciągarki. Złowione ryby podczas całego dnia można zjeść w pobliskich smażalniach lub wędzarniach. 

AQUAPARK HELIOS (ul. Polna 3, tel. 94 351 50 95)

Na niepogodę świetną atrakcją jest aquapark Helios. Tutaj wszyscy mogą skorzystać z krytej pływalni, bowlingu, kortów tenisowych, boisk sportowych czy siłowni. To bardzo dobrze wyposażone miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

SKANSEN CHLEBA (ul. Kołobrzeska 9, tel. 781 975 572)

Skansen Chleba to bardzo ciekawe miejsce, w którym można dowiedzieć się jak od podstaw upiec chleb. To również miejsce, które oferuje wiele pysznych dań w swojej restauracji. To bardzo dobra atrakcja dla wszystkich fanów kuchni.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0