Ustronie Morskie

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie jest położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych, ponad stumetrowe molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif i przystań rybacka to atuty tej miejscowości. Co roku organizowanych jest tutaj wiele imprez kulturalnych i sportowych.

Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim?
STARE DĘBY

Najstarsze dęby w Polsce rosnące niedaleko Ustronia Morskiego to "Bolesław" - 800 lat i "Warcisław" - 640 lat. Do tych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny z Ustronia Morskiego. To bardzo ciekawa atrakcja, która nie jest popularna, wieć warto odwiedzić te miejsce.

MOLO SPACEROWE

W Ustroniu Morskim utworzone zostały dwa mola spacerowa. Oba obiekty obejmują długość około 100 metrów. Jedno z nich znajduje się w pobliżu przystani rybackiej, drugie zaś pomiędzy ulicą Ku Morzu oraz ulicą Nadbrzeżną. W tej miejscowości jest również dostępne prywatne molo, którego długośc wynosi 400 metrów. 

PRZYSTAŃ RYBACKA 

Przystań rybacka w tej meijscowości jest wyposażony w wyciąg liniowy. Rano na wody Bałtyku wypuszczne są kutry rybackie. Natsępnie po południu, lub wieczorem są one wciągane spowrotem na plaże. Wszystko za pomocą wyciągarki. Złowione ryby podczas całego dnia można zjeść w pobliskich smażalniach lub wędzarniach. 

AQUAPARK HELIOS (ul. Polna 3, tel. 94 351 50 95)

Na niepogodę świetną atrakcją jest aquapark Helios. Tutaj wszyscy mogą skorzystać z krytej pływalni, bowlingu, kortów tenisowych, boisk sportowych czy siłowni. To bardzo dobrze wyposażone miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

SKANSEN CHLEBA (ul. Kołobrzeska 9, tel. 781 975 572)

Skansen Chleba to bardzo ciekawe miejsce, w którym można dowiedzieć się jak od podstaw upiec chleb. To również miejsce, które oferuje wiele pysznych dań w swojej restauracji. To bardzo dobra atrakcja dla wszystkich fanów kuchni.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00