G±ski

G±ski

G±ski s± niewielk± wsi± letniskow± w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. We wsi żyje blisko 400 mieszkańców. W G±skach znajduj± się dwa ciekawe, zabytkowe kompleksy. Pierwszy to park pałacowy z II połowy XIX wieku, otaczaj±cy zabytkowy, neoklasyczny "Pałac Morski", wybudowany również w tym czasie. Drugi to zespół latarni morskiej wybudowany w latach 1876–77, obejmuj±cy latarnię, dom latarników, stodołę, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Latarnia w G±skach jest drug± pod względem wysoko¶ci na polskim wybrzeżu.

Co warto zobaczyć w G±skach?

PLAŻA 

W G±skach znajduje się piękna, czysta i przede wszystkim szeroka plaża. G±ski to raj dla wczasowiczów pragn±cych odpocz±ć od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceni±cych sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. 

LATARNIA MORSKA (ul. Latarników 7, tel. 94 316 55 24)

Latarnia w G±skach usytuowana jest w centrum miasta. Dzięki temu dotarcie do niej nie stanowi żadnego problemu. Latarnia jest dostępna dla zwiedzaj±cych. U jej podstawy znajduje się dom latarnika. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy. 

Cennik:

  • Bilet normalny - 8 zł
  • Bilet ulgowy - 6 zł

PAŁAC MORSKI (ul. G±ski 14, tel. 572 022 363)

Pałac morski w G±skach to zabytkowy obiekt. Pałac otoczony jest parkiem poro¶niętym bukami, klonami srebrzystymi oraz cyprysikami groszkowymi. Jego powierzchnia wynosi 6,7 ha. To idealne miejsce na sesje zdjęciow± czy po prostu letni spacer. 

SZLAKI ROWEROWE 

Szlak rowerowy, nadmorski jest oznakowany czerwonym kolorem. Jego długo¶ć wynosi 45 kilometrów. Trasa szlaku prowadzi przez kilka miejscowo¶ci nadmorskich, między innymi: G±ski, Sarbinowo, Mielno, aż do Bielkowa. Ta czę¶ć szlaku stanowi odcinek trasy międzynarodowej. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdk± s± obowi±zkowe.

Wizyt: 690 520, Dzi¶: 98, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wy¶lij mailem