Rewal - gdzie się znajduję, jak dojechać, co zwiedzać, co robić?

Rewal

Rewal to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Leży w południowo zachodniej Polsce, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Rewal corocznie przyciąga wielu turystów, oferując im szeroką plażę, wspaniały mikroklimat, czystą wodę, place zieleni oraz wiele atrakcji i rozrywek. Na stromym brzegu klifowym wzdłuż plaży znajduje się cienista promenada, skąd roztacza się przepiękny widok na morze i plażę. Rewal posiada znakomite warunki do uprawiania sportu jak i rekreacji. Mieści się tu nowoczesna hala sportowa z boiskiem o powierzchni ok. 1200 m2, siłownia, korty tenisowe, skate-park oraz gabinet odnowy biologicznej. Rewal zabudowany jest niewielkimi budowlami, mieszczą się tu również kwieciste place, liczne kawiarenki, restauracje regionalne, sklepy, bary, smażalnie ryb, dyskoteki. Oferuje swoim wczasowiczom wysoki standard wypoczynku. Zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią, specyficznym klimatem oraz miłą atmosferą. 

Co warto zobaczyć w Rewalu? PLAŻA

Plaża w Rewalu jest oceniana jako jedną z najpiękniejszych polskich plaż. To jedna z najważniejszych atrakcji tej okolicy. Głównym jej atutem jest drobny, złoty piasek. Latem plaża przepełniona jest ludźmi, którzy korzystają z pięknej pogody, wypoczywając nad morzem. 

SZLAKI TURYSTYCZNE 

Rewalska Kraina Słońca to jeden ze szlaków turystycznych, który jest świetną atrakcją dla osób, które lubią aktywność. Szlak jest pętlowy, jego kolor to barwa żółta. Szlak wynosi około 10 kilometrów. Szlak rozpoczyna się w centrum Rewala na ul. Kamieńskiej.

REWAL BIKE SYSTEM (ul. Szkolna 1, tel. 91 386 29 93)

Szlaki rowerowe w Rewalu to świetna atrakcja dla fanów tego sportu. Rewal Bike System to nowoczesna wypożyczalnia rowerów. Dzięki niej wybierając się na wakacje nie musimy zabierać ze sobą swojego sprzętu. Dodatkową możliwością jest wyposażenie sprzętu Nordic Walking. 

TARAS I PLATFORMA WIDOKOWA

Świetną atrakcją Rewala jest platforma widokowa, która latem zapełnia się turystami. To właśnie z tego miejsca można podziwiać piękne widoki nadmorskiej plaży i samego morza. To świetna opcja na zobaczenie zjawiskowego zachodu słońca. Dodatkowym atutem są ławeczki, które się tam znajdują. 

REWALSKIE WIELORYBY (Plac Sikorskiego)

Na placu Sikorskiego znajdują się popularne metalowe rewalskie wieloryby. Zostały one zaprojektowane przez artystę pochodzącego z Kołobrzegu - Wiktora Szostało. Wieloryby mają swoje indywidualne imiona. Zostały ustawione w centralnej części placu. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0