Pogorzelica - jak dojechać, gdzie się znajduję, jaka jest plaża?

Pogorzelica

Pogorzelica - to uzdrowiskowa miejscowość należąca do gm. Rewal, położona nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża. Wspaniały leczniczy klimat, lasy sosnowo-świerkowe, szeroka piaszczysta plaża sprawia, że Pogorzelica odwiedzana jest bardzo chętnie przez wielu kuracjuszy i wczasowiczów przez cały rok. Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal bowiem zachwycają, dziś już stuletnie lasy sosnowe, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. W odróżnieniu od stromego klifowego brzegu, tutejsza szeroka plaża charakteryzuje się łagodnie ukształtowanymi piaszczystymi wydmami, porośniętymi trawami i sosnami.

Co warto zobaczyć w Pogorzelicy? PLAŻA

Plaża w Pogorzelicy jest główną atrakcją tej miejscowości. Jest bardzo szeroka i piaszczysta. Latem to idealne miejsce na wypoczynek. Wyznaczone zostało również strzeżone kąpielisko, którego długość wynosi 100 metrów. 

JEZIORO LIWIA ŁUŻNA

Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę - kanał będący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą - to akwen o powierzchni 220 ha. Dziś jest rezerwatem ornitologicznym. Jest to naturalne siedlisko ptactwa wodnego i błotnego między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego.

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA (ul. Leśna 5)

Pogorzelicka stacja zabytkowej kolejki jest świetną atrakcją dla fanów historii, ponieważ kolej ma już ponad 100 lat. Gmina Rewal przejęła kolej nadając jej te nazwę. W 2002 roku nastąpił jej ponowny rozwój. 

KRĘGIELNIA "SANDRA SPA" (ul.  Wojska Polskiego 3, tel. 913 878 662)

Kręgielnia w hotelu Sandra Spa to świetna atrakcja na deszczowy dzień nad polskim morzem. Sandra Spa udostępnia te atrakcję nie tylko osobom, które są zakwaterowane w hotelu. Mogą z niej korzystać osoby z zewnątrz. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0