Plaża

Plaża w Kołobrzegu

W Kołobrzegu na plaży można wynająć kosze plażowe, leżaki i inne utensylia uprzyjemniające plażowanie. Dla dzieci jest tu dużo atrakcji - nadmiar energii mogą wyładować na dmuchanych zabawkach: trampolinach, zjeżdżalniach itp. Rodzice natomiast mogą korzystać z usytuowanych gdzieniegdzie plażowych barów. Jednak najczęstszym celem kołobrzeskich, plażowych spacerów jest molo oraz ujście rzeki Parsęty, gdzie statki wpływają do portów. Ci, którzy nie lubią spacerów po piasku, mogą oglądać morze spacerując po nadmorskiej promenadzie, wybudowanej na wzmocnionej wydmie równolegle do plaży.

W sezonie letnim na plaży w Kołobrzegu wyznaczane są trzy kąpieliska:
  • Kąpielisko Zachód na zachodniej części kołobrzeskiej plaży
  • Kąpielisko Centralne na plaży centralnej we wschodnim Kołobrzegu
  • Kąpielisko Wschód na plaży wschodniej przy osiedlu Kołobrzeg Podczele

W 2010 roku kąpielisko Kołobrzeg zostało odznaczone Błękitną Flagą - wyróżnieniem, które otrzymują kąpieliska nadmorskie działające z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełniające wymogi co do czystości, bezpieczeństwa, jakości wody, informacji i infrastruktury.

Tak jak w wielu innych miejscowościach nadmorskich, tak i w Kołobrzegu morze podmywa brzeg, zagarniając coraz to nowe połacie plaży. W związku z tym powierzchnia plażowa jest coraz mniejsza. Aby temu zapobiec, władze Kołobrzegu podjęły decyzję o kilkuetapowej refulacji (refulacja - prace mające na celu poszerzenie plaży oraz wzmocnienie i ochronę brzegu morskiego. Polegają one na wygarnięciu piasku z dna morza za pomocą specjalnych pogłębiarek, przetransportowaniu go odpowiednio ułożonymi rurami na brzeg i rozgarnięciu go na plaży maszynami budowlanymi. Prace te muszą odbywać się latem, gdy morze jest spokojne i trzeba je powtarzać co jakiś czas. Aby nie musieć robić tego zbyt często i chronić plażę, prócz zabiegu dosypywania piasku wygarniętego z dna morskiego, stosuje się liczne zabiegi mające na celu wzmocnienie brzegu, m.in. wbija się szeregowo drewniane pale w dno morskie, tzw. drewniane falochrony.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00