Niechorze - jak dojechać, gdzie jest położone, co robić?

Niechorze

Niechorze - nadmorska miejscowość składająca się z dwóch części: zachodniej, starszej, położonej przy klifowym brzegu oraz nowszej, na obszarach bardziej równinnych i przylegających do jeziora Liwia Łuża. Jezioro jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego i błotnego (między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego), od 1959 roku stanowi ścisły rezerwat ornitologiczny.

Co warto zobaczyć w Niechorzu? PLAŻA

Niechorze może pochwalić się szeroką piaszczystą plażą, na której można spotkać kolorowe rybackie kutry. Z plaży można również dostrzec dominującą nad okolicą latarnię morską zbudowana w 1866 r. Stanowi ona cel licznych wycieczek szkolnych i turystów indywidualnych.

LATARNIA MORSKA (ul. Polna 30, tel. 91 386 35 43)

Latarnia morska umiejscowiona jest na brzegu klifu. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów, którzy odwiedzają gminę Rewal. Została wybudowana w 1866 roku. Latarnia osiąga wysokość 45 metrów. 

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA (Al. Bursztynowa 28, tel.  91 38 63 250)

W centrum Niechorza znajduje się Muzeum Rybołówstwa. W tym obiekcie mają miejsce spektakle teatralne oraz spotkania i warsztaty. Dostępna jest stała ekspozycja, która poświęcona jest morskiemu rybołówstwie. Dodatkową atrakcją są wystawy czasowe o różnorodnej tematyce. 

PARK MINIATUR (ul. Ludna 16, tel. 691 977 977)

Park miniatur w Niechorzu przedstawia miniaturowe latarnie morskie z całego wybrzeża. Są one utworzone w skali 1:10. Podobnym parkiem miniatur jest park, który znajduje się w Kowarach, w pobliżu Karpacza w Karkonoszach. To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi. 

KOLEJ WĄSKOTOROWA (ul. Kolejowa, tel. 91 38 422 35)

Przez miejscowość Niechorze przebiega trasa kolei wąskotorowej. Jest ona jedną z najbardziej cenionych atrakcji nad morskim wybrzeżem. Jej wiek datuje się już na pond 100 lat. Jej trasa zaczyna się w Pogorzelicy, a kończy w Gryficach. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0