Mrzeżyno - jak dojechać, gdzie leży, co warto wiedzieć?

Mrzeżyno

Mrzeżyno to nieduże, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Trzebiatów, 15 km na zachód od Kołobrzegu. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, zadbane, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Tutejsza rzeka Rega oraz jezioro Resko Przymorskie stwarzają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Mrzeżyński port przy ujściu rzeki Regi jest również niewątpliwą atrakcją turystyczną i częstym celem letnich spacerów.

Jakie atrakcje warto tutaj zobaczyć? PLAŻA

Plaża w Mrzeżynie jest szeroka i piaszczysta. Jest to jedna z bardziej odsłoniętych plaż ze względu na jej wysunięcie od sosnowego lasu położonego w pobliżu plaży. W sezonie letnim na plaży znajdują się dmuchane atrakcje dla dzieci oraz otwarte są liczne puby, które pomagają w ugaszeniu pragnienia. 

PORT MRZEŻYNO

Port w Mrzeżynie to port rybacki. Tutaj Turyści odwiedzający te miejsce mogą zobaczyć kolorowe kutry, które są symbolem rybołówstwa nad Morzem Bałtyckim. Z tego miejsca można również wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym, który wypływa z portu. Port rybacki w Mrzeżynie ma długą historię. 

SPŁYWY KAJAKOWE 

Spływy kajakowe to bardzo popularna atrakcja nadmorska. W Mrzeżynie kończy się trasa spływu kajakowego, który rozpoczyna się w Świdwinie i liczy w sumie 140 km. Spływy odbywają się na rzece Redze, która jest bardzo malownicza. 

RZEKA REGA

Rzeka Rega to 24 rzeka pod względem długości rzeka w Polsce. Jest wykorzystywana do spływów kajakowych ze względu na swoje malownicze widoki. Dodatkowym atutem jest możliwość wędkowania nad jej brzegami. Rzeka Rega wypływa w Gminie Połczyn - Zdrój. 

HALA WIDOKOWO - SPORTOWA (ul. Tysiąclecia 32 A, tel. 91 384 08 96)

Hala widokowo - sportowa w Mrzeżynie to idealne miejsce dla fanów sportu. Hala wyposażona jest w grę do squash z trybuną dla 33 osób, salą do fitness, salą siłowni oraz modułową ścianą do wspinaczki i wiele innych atrakcji. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0