Grzybowo - gdzie jest położone, co warto wiedzieć, co zwiedzać?

Grzybowo

Grzybowo to malownicza, spokojna miejscowość wypoczynkowa położona 3 km od uzdrowiska Kołobrzeg. Szeroka, czysta plaża oraz czysta i ciepła woda Bałtyku w połączeniu z lasami sosnowymi i ścieżkami spacerowymi stwarza idealne warunki do wypoczynku. Bliskość Kołobrzegu - starego portowego miasta będącego jednocześnie uzdrowiskiem - z wieloma jego atrakcjami i zabytkami jest niewątpliwie atutem spokojnego i cichego Grzybowa.

Co ciekawego można zobaczyć w Grzybowie? PLAŻA

Plaża w Grzybowie to świetna atrakcja dla wszystkich, którzy lubią relaks w otoczeniu przyrody. Plaża w Grzybowie jest czysta i szeroka. Jej piasek jest drobny i jasny. Bardzo szybko się nagrzewa, latem przyjemnie ogrzewa stopy wczasowiczów. 

JEZIORO RYSKO PRZYMORSKIE 

Jezioro Rysko Przymorskie to dawna zatoka morska. Na ten moment oddzielona jest od morza 300 metrową mierzeją. Rysko Przymorskie to płytkie jezioro. Głębokość maksymalną jaką osiąga jest 2,5 metra. Dojechać do tego miejsca można łatwo - dzieli je od Grzybowa zaledwie 7 kilometrów drogi. 

NADMORSKI SZLAK ROWEROWY WOKÓŁ BAŁTYKU R-10

Szlak rowerowy R-10 to szlak, który wiedzie przez takie miejsca jak: Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę. Długość szlaku wynosi ponad 7,9 tyś. km. Szlak został utworzony wokół Morza Bałtyckiego. To projekt EuroVelo (EV10). 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0