Dźwirzyno - ja dojechać, gdzie się znajduję, co można robić?

  • location_on Kołobrzeg, ul. undefined

Dźwirzyno

Dźwirzyno to niewielkie, spokojne letnisko i uzdrowisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Kołobrzeg, 8 km na zachód od Kołobrzegu. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Tutejsze jezioro Resko Przymorskie (połączone z morzem kanałem przy którym znajduje się port oraz przystań) stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa.

Co ciekawego można robić w Dźwirzynie? PLAŻA

Plaża w Dżwirzynie jest piaszczysta i bardzo szeroka. Dużym atutem tego miejsca jest wydzielone strzeżone kąpielisko przy ul. Sawickiej i Leśnej. Plażę od miasta oddzielają wydmy, które porośnięte są lasem sosnowym. Warto odwiedzić te okolicę, aby móc zażyć zdrowego, świeżego powietrza przepełnionego jodem. 

PORT MORSKI

Port w tej miejscowości umiejscowiony jest nad Zatoką Pomorską. Ten obiekt został utworzony w 1975 roku. Powierzchnia portu nie należy do małych, ponieważ osiągnęła wielkość 3 ha. Dużą modernizacją było wybudowanie mostu drogowego nas kanałem portowym. 

ŚCIEŻKA ZDROWIA

Ścieżka zdrowia to trasa przygotowana dla wczasowiczów ceniących sobie aktywny wypoczynek. Ścieżka została utworzona brzegiem lasu sosnowego. Jej długość wynosi 1600 metrów. Na trasie zostało dodatkowo utworzonych 15 stanowisk do ćwiczeń na świeżym powietrzu. 

GMINNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI (ul. Wyzwolenia 28, tel. 94 352 60 08)

Gminne centrum rekreacji w Dźwirzynie to miejsce, w którym odnajdą się wszystkie osoby, które uwielbiają sport. Centrum jest świetnie dostosowane do uprawiania wielu rodzajów sportów, między innymi: siłownia, salka fitness, kort tenisowy zewnętrzny, kort tenisowy na sali sportowej, kort tenisowy ze ścianką

 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kolobrzeg.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0