Polecane obiekty

Kołobrzeg Podczele

Kołobrzeg Podczele

Podczele to aktualnie wschodnia dzielnica Kołobrzegu. Podczele to miejscowość o niezbyt dalekiej historii, zaistniało jako baza dla budowanego, dla Luftwaffe, od 1935 r. lotniska w sąsiednim Bagiczu. Zbudowano tu koszary, osiedle garnizonowe i kasyno dla obsługi lotniska. W 1945 r. Podczele wraz z lotniskiem zajęła Armia Czerwona. Tak jak w wielu takich lokalizacjach w Polsce stanęło tu samowystarczalne miasteczko sowieckie ze sklepami, szpitalem, szkołą oraz osiedlem bloków mieszkalnych. Przebywało tutaj ok dwa tysiące żołnierzy wraz z rodzinami. W 1992 roku wraz z wycofaniem się wojsk radzieckich z naszego kraju Podczele zostało włączone w granice administracyjne Kołobrzegu.

Kołobrzeg Podczele to głównie zabudowa pokoszarowa oraz posowieckie blokowiska z wielkiej płyty. Spotkamy tu również pozostałości zabudowy lotniczej - drogi kołowania, hangary, schrony.

To również ciche oraz spokojne miejsce. Miejscowość oddzielona jest od Kołobrzegu rozlewiskiem słonych bagnisk - stanowiących utworzony w 1996 roku Ekopark Wschodni oraz lasem. Obszar osiedla jest też fragmentem Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego - Parku Krajobrazowego. Ową ciszę uznają na pewno rodziny z dziećmi. Jest tu dużo miejsca do jazdy rowerem oraz rekreacji, a na podczelskiej, piaszczystej plaży nie ma tłumów nawet w tzw. szczycie sezonu wakacyjnego. A jeżeli komuś będzie tęskno za ciekawostkami tłumnego letniska - może udać się do Kołobrzegu.

Odwiedzając Kołobrzeg Podczele będziemy mieli do wyboru ośrodki wczasowe, domy gościnne i wiele mieszkań prywatnych proponujących pokoje i kwatery. Przeróżną propozycję noclegów w samym Kołobrzegu oraz Podczelu odkryjesz pod adresem: www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 682 332, Dziś: 43, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem