Polecane obiekty

Atrakcje Kołobrzeg - Zabytki

Latarnia morska w Kołobrzegu »

Latarnia morska w Kołobrzegu położona jest przy wejściu do portu, przy ujściu Parsęty do Bałtyku. Ma wysokość 26 metrów i jest udostępniona do zwiedzania - często odwiedzana atrakcja turystyczna Kołobrzegu - w sezonie trzeba liczyć się z kolejkami. W podziemiach latarni morskiej znajduje się Muzeum Minerałów. więcej »

  • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 1
  • 94 352 04 47
  • m.kuzniewicz@op.pl

Zabytki Kołobrzegu »

Kołobrzeg to miasto o ponad 1000-letniej historii i mimo wielu wojen jakie przetoczyły się przez Kołobrzeg ciągle możemy oglądać zabytki architektury: Bazylika Konkatedralna, zabytkowe kościoły, Baszta Prochowa, fortyfikacje, latarnia morska, Ratusz Miejski, pałac rodziny Brunszwickich, wieża ciśnień, XV-wieczne kamieniczki. więcej »

Wycieczki Summer Car »

Summer Car, to ekologiczne, przyjazne dla środowiska, pojazdy (meleksy) - organizatorzy zapraszają wszystkich turystów, na przejażdżki po Uzdrowisku Kołobrzeg. Wycieczki są prowadzone w języku polskim, niemieckim oraz angielskim. więcej »

  • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 1
  • 519 052 987
  • info@summercar.pl

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu »

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Pod koniec II Wojny Światowej o Kołobrzeg toczono krwawy bój. W wyniku walk zniszczeniu uległo niemal całe miasto. Muzeum to jedna z bardziej znanych atrakcji Kołobrzegu. Odwiedzając muzeum poznamy dzieje oręża polskiego od okresu średniowiecza do współczesności. więcej »

  • 78-100 Kołobrzeg, ul. ppor. Emilii Gierczak 5
  • 94 35 212 88
  • muzeum@muzeum.kolobrzeg.pl

Kołobrzeg Podczele »

Kołobrzeg Podczele to głównie zabudowa pokoszarowa oraz posowieckie blokowiska z wielkiej płyty. Spotkamy tu również pozostałości zabudowy lotniczej - drogi kołowania, hangary, schrony. więcej »

Ustronie Morskie »

Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. więcej »

Gąski »

Gąski są niewielką wsią letniskową w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. We wsi żyje blisko 400 mieszkańców. więcej »

Sarbinowo »

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Znajduje się ono w odległości ok. 2km od miejscowości Chłopy. więcej »

Chłopy »

Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. więcej »

Niechorze »

Z plaży można również dostrzec dominującą nad okolicą latarnię morską zbudowana w 1866 r. Stanowi ona cel licznych wycieczek szkolnych i turystów indywidualnych. więcej »

Trzebiatów »

Trzebiatów, jak na tak niewielkie miasteczko, może pochwalić się wieloma cennymi zabytkami. Co ciekawe, cztery zabytkowe budowle sakralne służą do dziś wiernym w czterech różnych wyznaniach. więcej »

Bagicz »

Jeśli będziesz w Kołobrzegu lub okolicy warto odwiedzić niewielką miejscowość Bagicz, tylko 9 km od Kołobrzegu. więcej »

Mielno i Unieście »

W niedalekiej odległości od Kołobrzegu leżą Mielno i Unieście, które są oficjalnie odrębnymi miejscowościami, ale na skutek rozwoju turystyki połączyły się w jedno letnisko. więcej »

Pogorzelica »

Wspaniały leczniczy klimat, lasy sosnowo-świerkowe, szeroka piaszczysta plaża sprawia, że Pogorzelica odwiedzana jest bardzo chętnie przez wielu kuracjuszy i wczasowiczów przez cały rok. więcej »

Koszalin »

Miasto leży nad brzegiem nadmorskiego jeziora Jamno. Koszalin posiada wiele interesujących atrakcji turystycznych, które co roku odwiedzają tysiące turystów. więcej »

Szlak Latarń Morskich województwa zachodniopomorskiego »

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Historia Kołobrzeg »

Naturalne bogactwo tego terenu, czyli solanka sprawiło, że w X wieku założono tu miasto, którego mieszkańcy trudnili się głównie warzeniem soli, a także kupiectwem. więcej »

Wizyt: 682 245, Dziś: 66, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem