Polecane obiekty

Kołobrzeg Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Kołobrzegu. Plaża to zawsze największa atrakcja nadmorskich miejscowości. W Kołobrzegu na plaży można wynająć kosze plażowe, leżaki, a na dzieci czeka wiele atrakcji - nadmiar energii mogą wyładować na dmuchanych zabawkach: trampolinach, zjeżdżalniach. W sezonie letnim na plaży w Kołobrzegu wyznaczane są trzy kąpieliska: Kąpielisko Zachód, Kąpielisko Centralne i Kąpielisko Wschód przy osiedlu Kołobrzeg Podczele. więcej »

 • Kąpieliska: Zachód, Centralne i Wschód

Latarnia morska w Kołobrzegu »

Latarnia morska w Kołobrzegu położona jest przy wejściu do portu, przy ujściu Parsęty do Bałtyku. Ma wysokość 26 metrów i jest udostępniona do zwiedzania - często odwiedzana atrakcja turystyczna Kołobrzegu - w sezonie trzeba liczyć się z kolejkami. W podziemiach latarni morskiej znajduje się Muzeum Minerałów. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 1
 • 94 352 04 47
 • m.kuzniewicz@op.pl

Promenada w Kołobrzegu »

Promenada nadmorska w Kołobrzegu to ulubione miejsce spacerów tak mieszkańców, jak i turystów. Wzdłuż promenady ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami. więcej »

 • bulwar Jana Szymańskiego

Molo w Kołobrzegu »

Molo w Kołobrzegu - ulubiona atrakcja turystyczna wczasowiczów odwiedzających Kołobrzeg. To dobre miejsce na spacery - szerokie na 9 i długie na ponad 200 metrów. Na końcu pomostu znajduje się przystań dla małych, turystycznych statków. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, bulwar J. Szymańskiego,

Port handlowy w Kołobrzegu »

Port handlowy w Kołobrzegu położony jest pomiędzy dwoma dużymi zespołami portowymi: Szczecin-Świnoujście i Gdańsk-Gdynia. Do portu handlowego mogą zawijać statki o długości do 80 m, szerokości do 12 m i zanurzeniu do 4,5 m. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Portowa 41
 • 94 351 67 65
 • zpmkolobrzeg@post.pl

Port wojenny w Kołobrzegu »

Port Marynarki Wojennej RP w Kołobrzegu położony jest naprzeciwko latarni morskiej. W porcie cumują kutry torpedowe i inne okręty wchodzące w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Wiosenna 4

Nabrzeże pasażerskie w Kołobrzegu »

Nabrzeże pasażerskie w Kołobrzegu - to stąd można wypłynąć w krótki rejs po Bałtyku a nawet do duńskiego portu Nexo na wyspie Bornholm. Kolejna atrakcja turystyczna Kołobrzegu związana z portem to morskie wyprawy wędkarskie. więcej »

 • okolice latarni morskiej

Uzdrowisko Kołobrzeg »

Uzdrowisko Kołobrzeg. Poza letniskiem Kołobrzeg to również miasto uzdrowiskowe. Wspomaga się tu leczenie chorób układu oddechowego, krążenia i układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii. W uzdrowisku wykorzystuje się naturalne produkty lecznicze: borowinę i solankę zawierającą brom, jod, sód, jony wapnia, żelaza, magnezu i wiele innych korzystnych dla zdrowia pierwiastków. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Ściegiennego 1
 • 94 352 24 42
 • biuro@uzdrowisko.kolobrzeg.pl

Parki w Kołobrzegu »

Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe, nie dziwi zatem duża ilość obszarów parkowych w mieście. Najważniejsze parki w Kołobrzegu to: Park im. S. Żeromskiego, rozciągający się wzdłuż wybrzeża, Park im. A. Fredry, Park im. H. Dąbrowskiego czy Park im. Jedności Narodowej w zachodniej części miasta. więcej »

Zabytki Kołobrzegu »

Kołobrzeg to miasto o ponad 1000-letniej historii i mimo wielu wojen jakie przetoczyły się przez Kołobrzeg ciągle możemy oglądać zabytki architektury: Bazylika Konkatedralna, zabytkowe kościoły, Baszta Prochowa, fortyfikacje, latarnia morska, Ratusz Miejski, pałac rodziny Brunszwickich, wieża ciśnień, XV-wieczne kamieniczki. więcej »

Rejsy wycieczkowe po Bałtyku »

Kołobrzeg to całkiem duży port morski. Z nabrzeża pasażerskiego wypływają statki w krótkie rejsy po Bałtyku. Dodatkowo Kołobrzeska Żegluga Pasażerska oferuje regularne połączenie promowe z duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 7
 • 94 352 43 01
 • kzp@pro.onet.pl

Kołobrzeg atrakcje dla dzieci »

Kołobrzeg to miasto, w którym na dzieci również czeka wiele atrakcji. Oceanarium, Piracka Przygoda w Reducie Solnej, Muzeum Oręża Polskiego, Dziki Zachód w pobliskim Zieleniewie. więcej »

Oceanarium w Kołobrzegu »

Oceanarium w Kołobrzegu - to jedna z atrakcji dla dzieci, choć i dorośli nie będą się nudzić. W kołobrzeskim oceanarium podziwiać można najróżniejsze ryby, w wielu kolorach i rozmiarach. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, Aleja I Armii WP 6c
 • 509 190 298
 • oceanarium@oceanarium.com.pl

Piracka Przygoda »

Piracka Przygoda w kołobrzeskiej Reducie Solnej to ciekawa atrakcja dla dzieci. Organizatorzy zapewniają bogata ofertę atrakcji dla dzieci. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Szyprów
 • 692 479 218
 • piracka-przygoda@wp.pl

Miasto Myszy »

Miasto Myszy to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, której głównym zadaniem jest przedstawienie myszy jako inteligentnych i zwinnych domowych zwierzątek. Można poznać ich zwyczaje, podpatrzeć jak radzą sobie z pokonywaniem przeszkód oraz zobaczyć różne gatunki z całego świata. więcej »

 • Morska 2, Kołobrzeg
 • 575 657 195

Muzeum 6D – Maszoperia »

Co to jest maszoperia, szyper lub checza? Nie wiecie? To koniecznie odwiedźcie to muzeum. Tam poznacie odpowiedzi na to pytanie oraz wyruszycie w niezwykła podróż do świata morskich opowieści. więcej »

 • Rodziewiczówny 15, Kołobrzeg
 • 94 716 22 44
 • info@muzeum6d.pl

Park Rekreacji Prugar »

Park Prugar to idealne miejsce na aktywne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tam dla siebie najlepszą rozrywkę. więcej »

 • Kasprowicza 13, Kołobrzeg
 • 603 911 929

Wycieczki Summer Car »

Summer Car, to ekologiczne, przyjazne dla środowiska, pojazdy (meleksy) - organizatorzy zapraszają wszystkich turystów, na przejażdżki po Uzdrowisku Kołobrzeg. Wycieczki są prowadzone w języku polskim, niemieckim oraz angielskim. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 1
 • 519 052 987
 • info@summercar.pl

Muzeum Minerałów »

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu ma swoją siedzibę w podziemiach latarni morskiej w Kołobrzegu. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. Morska 1
 • 94 352 04 47

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu »

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Pod koniec II Wojny Światowej o Kołobrzeg toczono krwawy bój. W wyniku walk zniszczeniu uległo niemal całe miasto. Muzeum to jedna z bardziej znanych atrakcji Kołobrzegu. Odwiedzając muzeum poznamy dzieje oręża polskiego od okresu średniowiecza do współczesności. więcej »

 • 78-100 Kołobrzeg, ul. ppor. Emilii Gierczak 5
 • 94 35 212 88
 • muzeum@muzeum.kolobrzeg.pl

Wędkarstwo morskie »

Kołobrzeg to duży ośrodek rybacki. Bez problemu znajdziemy tu ofertę dla wędkarzy morskich - do wyboru mamy wiele różnych jednostek pływających. więcej »

Pomniki i rzeźby w Kołobrzegu »

Spacerując po Kołobrzegu warto tak opracować sobie trasę, aby po drodze odwiedzić chociaż część z tak licznych w tym mieście pomników i rzeźb. więcej »

 • Kołobrzeg

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Kołobrzeg Podczele »

Kołobrzeg Podczele to głównie zabudowa pokoszarowa oraz posowieckie blokowiska z wielkiej płyty. Spotkamy tu również pozostałości zabudowy lotniczej - drogi kołowania, hangary, schrony. więcej »

Grzybowo »

Grzybowo to malownicza, spokojna miejscowość wypoczynkowa położona 3 km od uzdrowiska Kołobrzeg. więcej »

Dźwirzyno »

Dźwirzyno to niewielkie, spokojne letnisko i uzdrowisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Kołobrzeg, 8 km na zachód od Kołobrzegu. więcej »

Ustronie Morskie »

Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. więcej »

Mrzeżyno »

Mrzeżyński port przy ujściu rzeki Regi jest niewątpliwą atrakcją turystyczną i częstym celem letnich spacerów. więcej »

Gąski »

Gąski są niewielką wsią letniskową w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. We wsi żyje blisko 400 mieszkańców. więcej »

Sarbinowo »

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Znajduje się ono w odległości ok. 2km od miejscowości Chłopy. więcej »

Chłopy »

Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. więcej »

Niechorze »

Z plaży można również dostrzec dominującą nad okolicą latarnię morską zbudowana w 1866 r. Stanowi ona cel licznych wycieczek szkolnych i turystów indywidualnych. więcej »

Rewal »

Na stromym brzegu klifowym wzdłuż plaży znajduje się cienista promenada, skąd roztacza się przepiękny widok na morze i plażę. więcej »

Trzebiatów »

Trzebiatów, jak na tak niewielkie miasteczko, może pochwalić się wieloma cennymi zabytkami. Co ciekawe, cztery zabytkowe budowle sakralne służą do dziś wiernym w czterech różnych wyznaniach. więcej »

Rogowo »

Plaża nadbałtycka w Rogowie jest wyjątkowo szeroka, czysta, piaszczysta, punktowo porosła kępami malowniczych, falujących na wietrze traw i niezatłoczona nawet w szczycie sezonu. więcej »

Jezioro Resko Przymorskie »

Obszar wokół jeziora pełen jest unikatowych gatunków roślin i zwierząt, co czyni go miejscem wyjątkowym, polecanym fascynatom przyrody. więcej »

Bagicz »

Jeśli będziesz w Kołobrzegu lub okolicy warto odwiedzić niewielką miejscowość Bagicz, tylko 9 km od Kołobrzegu. więcej »

Sianożęty »

Tuż obok Sianożęt znajduje się miejscowość Bagicz, a w niej lotnisko, które kiedyś służyło Luftwaffe, potem stacjonującym tu Rosjanom, a obecnie przystosowane jest do ruchu turystycznego. więcej »

Mielno i Unieście »

W niedalekiej odległości od Kołobrzegu leżą Mielno i Unieście, które są oficjalnie odrębnymi miejscowościami, ale na skutek rozwoju turystyki połączyły się w jedno letnisko. więcej »

Jezioro Jamno »

Jezioro Jamno to dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Jamneńskim. więcej »

Pogorzelica »

Wspaniały leczniczy klimat, lasy sosnowo-świerkowe, szeroka piaszczysta plaża sprawia, że Pogorzelica odwiedzana jest bardzo chętnie przez wielu kuracjuszy i wczasowiczów przez cały rok. więcej »

Koszalin »

Miasto leży nad brzegiem nadmorskiego jeziora Jamno. Koszalin posiada wiele interesujących atrakcji turystycznych, które co roku odwiedzają tysiące turystów. więcej »

Szlak Latarń Morskich województwa zachodniopomorskiego »

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Historia Kołobrzeg »

Naturalne bogactwo tego terenu, czyli solanka sprawiło, że w X wieku założono tu miasto, którego mieszkańcy trudnili się głównie warzeniem soli, a także kupiectwem. więcej »

Wizyt: 682 242, Dziś: 63, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem